Światowy Dzień Życzliwości - Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Światowy Dzień Życzliwości

Wydarzenia 2021/2022

21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (World Hello Day), to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem.

Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar – mniej polityczny, a bardziej społeczny.

Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Popularyzuje takie wartości jak: tolerancja, wzajemny szacunek, poszanowanie, empatia, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych.

W tym roku 19 listopada po raz pierwszy nasza szkoła obchodziła „Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Obfitował w różne atrakcje. W naszej szkole dominował kolor biały.  Powstała „Ściana życzliwości”. Każdy mógł przekazać życzliwe, ciepłe słowa do wybranych osób.

Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego