Ogólnopolski konkurs wiedzy pożarniczej - Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogólnopolski konkurs wiedzy pożarniczej

Wydarzenia 2021/2022

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Sycowie przeprowadzono eliminacje powiatowe ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej OTWP, który ma na celu m.in. popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.Konkurs zorganizowany został przez Zarząd Powiatowy Związku OSP RP w Oleśnicy oraz Komendę Powiatową PSP w Oleśnicy.
Z naszej szkoły udział wzięła uczennica kl. 7- Maja Strug
Pytania zarówno w części pisemnej jak i ustnej dotyczyły szeroko rozumianej prewencji pożarowej, sprzętu pożarniczego, działalności oraz historii straży pożarnych (ochotniczych i państwowych). Jest to wiedza szczególna, której dzieci nie uczą się na co dzień dlatego tak komisja jak i organizatorzy w sposób szczególny wyrazili słowa uznania dla wszystkich, którzy postanowili zmierzyć się z przygotowanymi pytaniami.
W ostatecznej klasyfikacji konkursu Maja uzyskała wynik, który uplasował ją na drugim miejscu. Gratulacje dla Mai.
Nagrody i upominki dla uczestników oraz laureatów wręczał Komendant Powiatowy PSP w Oleśnicy st. bryg. Andrzej Fischer. Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety (piórniki, linijki, misie, koszulki, smycze i inne drobne upominki), laureaci poszczególnych grup otrzymali ponadto Vouchery do wykorzystania w sklepie sportowym.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego