Otwarcie wystawy Zmiany architektoniczne w Stradomi Wierzchniej - Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Otwarcie wystawy Zmiany architektoniczne w Stradomi Wierzchniej

Wydarzenia 2017/2018

Otwarcie wystawy "Zmiany architektoniczne w Stradomi Wierzchniej"


                                                            "Dla człowieka podobnie jak dla ptaka,
                                                                       świat ma wiele miejsc, gdzie można odpocząć,
                                           ale gniazdo jest tylko jedno".


Uczniowie klasy VII w ramach zajęć edukacji regionalnej przygotowali wystawę ukazującą zmiany architektoniczne w Stradomi Wierzchniej. Głównym celem zorganizowania wystawy jest kształtowanie lokalnego patriotyzmu i więzi z mała ojczyzną.
Dnia 27.02.2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy w holu szkoły. W wernisażu uczestniczyli zaproszeni goście: wójt Gminy Dziadowa Kłoda Robert Fryt, dyrektor Centrum Kultury w Sycowie Agnieszka Syposz-Ciemny, kierownik Muzeum Regionalnego w Sycowie Agnieszka Kuświk-Jasień, dyrektor Szkoły Podstwowej w Drołtowicach Jacek Wojtas, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sycowie Robert Dziergwa, sołtys i radny wsi Stradomia Wierzchnia Marian Lempert, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Monika Zobek-Dubicka oraz regionalistka Monika Pieprz.
Po oficjalnym powitaniu gości odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi przez dyrektor szkoły Annę Kamińską i ucznia Macieja Nowickiego. Następnie uczniowie i zaproszeni goście obejrzeli prezentację multimedialną pt. "Stradomia Wierzchnia - moja mała ojczyzna" przygotowaną przez nauczyciela historii Przemysława Strzelca. Potem przedstawiono legendy o Stradomi Wierzchniej spisane przez Aleksandrę Hołubecką-Zielnicę. Na końcu wręczono podziękowania dla pani Moniki Pieprz za pomoc w przygotowaniu wystawy i ogłoszono laureatów konkursu literackiego na najciekawszą historię o Stradomi wręczając im nagrody.


Michał Kaschytza

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego