Programowanie kl. 0 - Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Programowanie kl. 0

Wydarzenia 2020/2021

W środę 7 października dzieci z zerówki miały możliwość uczestniczyć w zajęciach z kodowania i programowania. Miały możliwość popracować z ozobotami i mTiną.

Najważniejsze dla dzieci, to konieczność: pójścia z duchem czasu oraz dostosowania się do zmieniającego świata i występujących na każdym roku nowych technologii!
Poza tym, za sprawą nauki kodowania i programowania, dziecko w przystępny sposób uczy się logicznego myślenia i w praktyce łączy ze sobą wiedzę ściśle matematyczną z wiedzą humanistyczną. Stworzenie nawet jednego z najprostszych programów wymaga dokładnego przeanalizowania wielu czynników z różnych obszarów nauki.
Po drugie, maluch musi nauczyć się pracy w grupie, tak niezbędnej w codziennym życiu.  Kodowanie składa się z kilku etapów i tylko wspólne konsultacje z innymi dziećmi mogą doprowadzić do osiągnięcia sukcesu. Po trzecie, nauka kodowania dla dzieci uczy je bieżącego rozwiązywania problemów. Jeśli jakaś kwestia nie zostanie wyjaśniona, to problem nie zniknie, a co za tym idzie nie będzie można przejść do następnego poziomu.
Dzieciom te zajęcia bardzo się podobały i z chęcią będą uczestniczyły w kolejnych.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego