Projekt Grzenzgeschichten cz. 2 - Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Projekt Grzenzgeschichten cz. 2

Wydarzenia 2019/2020

Projekt Grzenzgeschichten - cz. II


W dniach 25.10.2019r. - 26.10.2019r. uczniowie klasy VIII wzięli udział w drugim etapie projektu Grenzgeschichten w Miliczu. Wspólnie z niemiecką młodzieżą z gimnazjum w Wurzen oraz uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Miliczu uporządkowali ewangelicki cmentarz w Grabownicy.

Drugi etap projektu rozpoczął się od wspólnego spaceru po Miliczu, który prowadziła p. Margrit Kempgen z Fundacji "Evangelisches Schlesien - Ewangelicki Śląsk". Pani Kempgen opowiedziała nam o historii miasta, zwiedziliśmy także zabytkowy Kościoł Łaski, jeden z siedmiu kościołów ewangelickich wybudowanych na Śląsku po wojnie trzydziestoletniej. Następnie udaliśmy się do schroniska młodzieżowego, gdzie mogliśmy się lepiej ze sobą poznać i przełamać bariery językowe i kulturowe. Następnego dnia po obfitym śniadaniu udaliśmy się na zabytkowy cmentarz do Grabownicy, który wspólnie uporządkowaliśmy. Wieczorem nastąpiło podsumowanie projektu, które zakończyliśmy wspólną kolacją.

Kolejny raz przekonaliśmy się, jak szybko możemy przełamać stereotypy i pokonać wszelkie bariery kulturowe. Projekt był również dobrą okazją do konwersacji w języku niemieckim i angielskim.

Michał Kaschytza


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego