Wycieczka klasy IV - Szkoła Podstawowa w Stradomi Wierzchniej

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wycieczka klasy IV

Wydarzenia 2018/2019

Fotoreportaż z wycieczki klasy IV do Szklarskiej Poreby i Pragi.

W dniach 12-14 czerwca uczniowie klasy 4 wraz z wychowawczynią i opiekunem p.Danielem Wieloch udali się na wycieczkę.  

12 czerwca br.  wyruszyliśmy sprzed Dworca Kolejowego w Oleśnicy w stronę Szklarskiej Poręby, gdzie mieścił się nasz ośrodek. Na miejsce dotarliśmy  około  godziny 13-tej, następnie zakwaterowaliśmy się i udaliśmy na zwiedzanie miasta.
Następnego dnia zwiedzaliśmy  czeską Pragę. Z ośrodka wyjechaliśmy już o godzinie 7:20, a około 11:00 dotarliśmy na miejsce. Przy pieknej, słonecznej pogodzie zapoznaliśmy się z ulicami tego miasta i mielismy świetną zabawą. Zawitaliśmy na rynek Starego Miasta, Hradczany, Malą Stranę oraz przeszliśmy się mostem Karola. Widzieliśmy między innymi staromiejski zegar astronomiczny, ratusz i katedrę świętych Wita, Wacława i Wojciecha.  Do ośrodka wróciliśmy tego dnia ok. 20:30, prosto na grilla.
W piątek pierwszym punktem na naszej liście była skała "Chybotek" i wodospad "Szklarka". Oczywiście był też czas na zakup pamiątek. Zmęczeni tym spacerem ale pełni wrażeń wróciliśmy spakować się i udaliśmy sie w drogę powrotną.Była to naprawdę udana wycieczka. Przez te trzy dni udało nam się bardzo dużo zobaczyć oraz miło spędzić czas. Takie wyjazdy to wspaniała możliwość przyswojenia wiedzy w o wiele przyjemniejszy sposób niż na co dzień w szkole, zintegrowania się z klasą, zabawy i odpoczynku.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego